2022-09-11

Ogłoszenia parafialne 26 niedziela zwykła

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Za posprzątanie kościoła i toalet oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami dziękuję paniom: Marzenie Mareckiej, Annie Kaniewskiej, Małgorzacie Cholewie, Monice Kamieniarczyk i p.p. Anecie Karolowi i Mai Adamkom.
  3. W następnym tygodniu proszę panie: Katarzynę Chlasta, Paulinę Szymczak, Beatę Kozłowicz, Honoratę Mróz i p. Dariusza Mroza. Proszę przyjść w sobotę na g. 10.00.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będzie to jednocześnie I sobota miesiąca, dlatego proszę Panie z Kół Żywego Różańca o poprowadzenie różańca o g.16.30. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane: w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę o 10.00.
  5. Osoby starsze i chore odwiedzę z Komunią św. w sobotę od g. 9.00
  6. Polecam nowy numer „Opiekuna” – dwutygodnika diecezjalnego. W nim m.in. o roli różańca w życiu sławnych naukowców i twórców kultury.
  7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
  8. W przyszłą niedzielę 2 X o 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert z cyklu „ Muzyka w Kościelnej Nawie na który serdecznie zapraszam.
  9. Dzisiaj odpust parafialny w Sowinie ku czci św. Michała Archanioła i w przyszłą niedzielę w parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie ku czci MB Różańcowej.
  10. W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
  • środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
  • czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
  • piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
  • sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Ogłoszenia parafialne XXV niedziela zwykła

Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa. Za posprzątanie kościoła i toalet oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami dziękuję paniom: Marlenie Galewskiej, Żanetę Jaskólskiej, Justynę Jarockiej, Stanisławie Raś i Jakubowi Jarockiemu. W następnym …

Pokaż strony »