23-01-04

Ogłoszenia parafialne 4 niedziela zwykła

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.
  2. Za posprzątanie kościoła i toalet oraz ofierze na kwiaty w wysokości 110 zł. dziękuję paniom: Kindze Mikołajczak, Agnieszce Kaźmierczak, Jolancie Przybylskiej, Milenie Rosadzie.
  3. O posprzątanie kościoła proszę panie: Izabelę Wrzesińską, Joannę Łuczak, Ewelinę Grabarek, Dorotę Chojnacką, Izabelę Mrowicką, Małgorzatę Ceglarek. Proszę przyjść w sobotę na g. 10.00.
  4. Za uprzątnięcie dekoracji świątecznych dziękuję mieszkańcom Jankowa i panu Grzybkowi. Bóg zapłać.
  5. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msza Święta w naszym Sanktuarium o g.17.00. W czasie Mszy św. pobłogosławię dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. świece i medaliki.
  6. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Z tej racji w przyszłą niedzielę (5 lutego) będą zbierane ofiary do puszki przeznaczone na wparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
  7. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie o 16.15.
  8. W I sobotę miesiąca (4 stycznia) zapraszam Panie z Żywego Rożańca do poprowadzenia różańca o g. 16.30.
  9. Osoby starsze i chore odwiedzę z Komunią św. w sobotę 11 II od g. 9.00.
  10. Zachęcam do nabywania nowego „Opiekuna”.
  11. Porządek „kolędy” w tym tygodniu:
30.01.2023 (poniedz.)Godz. 9.00KUCZKÓW, ul. Lipowa: LEWA STRONA: od Ordzina — Pabiszczakp. Malecha
31.01.2023 (wtorek)Godz. 9.00KUCZKÓW, ul. Parkowa: domy przy ZAKŁADZIE ROLNYM — Szkoła – Stara Szkoła – Giernalczykp. Malecha
01.02.2023 (środa)Godz. 8.30KUCZKÓW, ul. Osiedlowa: Zawada – Reimannp. Grabarek
02.02.2023 (czwartek)Godz. 9.00KUCZKÓW, ul. Słoneczna, ul. Osiedlowa: Kaczmarek – I czworak (od Kokota) i blok 8 rodzinnyp. Ciesielscy
03.02.2023 (piątek)Godz. 9.00KUCZKÓW, ul. Osiedlowa za sklepem: Jamroszczyk – Wietrzykowscyp. Bialas Eugeniusz
04.02.2023 (sobota)Godz. 9.00KUCZKÓW, ul. Osiedlowa: blok 12 rodzinnyp. Dziedzic