23-04-23

Ogłoszenia parafialne 5 niedziela Wielkiego Postu

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Za posprzątanie kościoła oraz ofierze na kwiaty do Grobu Pańskiego w wys. 125.00 zł dziękuję paniom: Natalii Szymendera, Milenie Stasieckiej, Darii Dwornikowskiej, Elżbiecie Foterek, Donacie Walczak
  3. O posprzątanie kościoła proszę panie: Marzenę Marecką, Monikę Kamieniarczyk, Anetę Adamek, Katarzynę Chlasta, Paulinę Szymczak, pana Dariusza Mroza. Proszę przyjść w sobotę na g. 10.00.
  4. Bardzo proszę o posprzątanie na święta otoczenia kościoła z liści i gałęzi: Beatę Kozłowicz, Honoratę Mróz, Marzenę Kląskała, Annę Michalak, Annę Roszkiewicz, Kingę Matuszewską, Lidię Piekarz, Monikę Linke i pana Michała Linke. Proszę przyjść o dogodnej dla siebie porze.
  5. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi świętej przedświątecznej w czwartek 21 III o g. 19.00. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Nie odkładajmy też spowiedzi na ostatnią chwilę.
  6. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego i naszej diecezji. Na Mszę wieczorną o g  17.00 zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
  7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palmna początku każdej Mszy Świętej.
  8. Dzisiaj rozpoczyna się w Polsce nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  9. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę po sumie.
  10. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  11. Przyjmuję ofiary za ławki (30 zł/miejsce). Są jeszcze wolne miejsca po stronie ambony w ławkach 3, 8, 12; natomiast po stronie chrzcielnicy w ławce 1, 3, 8, 12, 13 i pod oknem.
  12. W piątek na cmentarzu zmodernizowano ujęcie wody. Została wykonana nowa studzienka z kranem i założony został licznik na wodę. Za pomoc bardzo dziękuję panom Marianowi Suska i Stefanowi Reimannowi.
  13. Zostały też wymienione na nowe halogeny oświetlające kościół i wieżę. Dziękuję za pomoc w załatwieniu tej sprawy panu Sołtysowi Kuczkowa Tobiaszowi Reimannowi.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Marię Klasen i Teodorę Dziedzic. Wieczny odpoczynek…