Ogłoszenia parafialne 16 niedziela zwykła

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć.
  2. Za posprzątanie kościoła i toalet oraz ofiarę na kwiaty w wys. 150.00 zł. dziękuję paniom: : Lidii Cichej, Izabeli Karlińskiej, Beacie Siuda, Karolinie Kubiak, do kwiatów dołożyła się pani Joanna Bruzi.
  3. W następnym tygodniu proszę panie: Sławomirę Kajdaniak, Arletę Stasiak, Justynę Błaszczyk, Anitę Śniady, Żanetę Błaszczyk.  Proszę przyjść w sobotę na godz. 10.00.
  4. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele inwestycyjne – malowanie wnętrza kościoła.
  5. W tym tygodniu do piątku włącznie Mszy św. nie będzie.
  6. Po błogosławieństwie udamy się do swoich samochodów. Święcenie pojazdów będzie wyglądało następująco – mianowicie ja wyjdę przed bramę i z tego miejsca będę święcił pojazdy. Wyjeżdżając z terenu kościelnego proszę kierować się w stronę drogi krajowej. Podczas święcenia każdemu kierowcy będzie wręczony obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa i wtedy też będzie można złożyć ofiarę na misjonarzy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.
  • We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.
  • W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.
  • W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.
  • Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.
  • W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.